Indkøb af komprimatorer og containere
TED · 610110-2026Contract noticeCloses in 30 days · 2026-10-05
Buyer
Name—
Country—
Published2026-09-04
Deadline2026-10-05
Value
Estimated€762,562 · 5,700,000 DKK
Awarded—
CPV codes
39713300 Furniture, furnishings, appliances44613700 Construction materials & structuresDescription
Udbuddet vedrører I/S AffaldPlus’ indkøb og levering af fabriksnye komprimatorer og containere til brug i AffaldPlus’ drift. Udbuddet er opdelt i to delaftaler. Delaftale 1 omfatter levering af i alt 10 komprimatorer, fordelt på 3 papkomprimatorer og 7 R.E.S.-komprimatorer. Delaftale 2 omfatter levering af i alt 37 containere, fordelt på 6 lukkede containere, 15 åbne høje containere, 4 åbne mellem containere, 10 åbne lave containere samt 2 gipscontainere. Leverancerne skal opfylde de tekniske, funktionelle og øvrige krav, der fremgår af udbudsmaterialet.