ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΦΡΟΓΟΝΟΥ ΥΓΡΟΥ FLUORINE FREE FOAM (FFF ή F3 ή 3F) ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2027-2028 ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ ΔΥΟ ΕΤΩΝ (2029-2030)
Buyer
CountryEL
Published2026-09-01
Deadline2026-10-12
Value
Estimated€690,000 · 690,000 EUR
Awarded—
Who already wins at this buyer
Firms with recorded awards from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ, ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ /ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ/ Α΄ ΤΜΗΜΑ ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ in this tender’s CPV categories — the incumbents you are bidding against.
| Firm | Wins | Awarded | Last win |
|---|---|---|---|
| VM OUTDOORWAY ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | 2 | €50,847 | 2026-06-12 |
| «Α.ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ-Μ.ΠΑΠΑΧΑΣΤΑΣ ΟΕ» και με διακριτικό τίτλο «ΠΟΣΕΙΔΩΝ Ο.Ε», | 1 | €2,632,449 | 2026-07-02 |
| «ΡΟΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» και με το διακριτικό τίτλο «ΡΟΗ ΑΕΒΕ». | 1 | €846,735 | 2026-07-06 |
| «STAR AUTOMOTIVE ΕΛΛΑΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ» |
CPV codes
35111520 Security, fire, police & defenceDescription
Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την προμήθεια αφρογόνου υγρού fluorine free foam (FFF ή F3 ή 3F) για τις ανάγκες της Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας / Πυροσβεστικού Σώματος για τα έτη 2027-2028 με δικαίωμα προαίρεσης δύο ετών, όπως αναφέρεται στο «ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α΄» και περιγράφεται στο «ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Δ΄», τα οποία αποτελούν αναπόσπαστα μέρη της Διακήρυξης αυτής, συνολικής εκτιμώμενης αξίας εξακοσίων ενενήντα χιλιάδων ευρώ (690.000,00 €), συμπεριλαμβανομένων των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλη επιβάρυνση, μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α., και συνολικής εκτιμώμενης αξίας οκτακοσίων πενήντα πέντε χιλιάδων εξακοσίων ευρώ (855.600,00 €) συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. Υπάρχει δυνατότητα άσκησης δικαιώματος προαίρεσης για τα έτη 2029-2030 συνολικής εκτιμώμενης αξίας ( των τεσσάρων συνολικών ετών ασκηθέντος του δικαιώματος προαίρεσης) ενός εκατομμυρίου τριακοσίων ογδόντα χιλιάδων ευρώ (1.380.000,00 €), συμπεριλαμβανομένων των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλη επιβάρυνση, μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α., και συνολικής εκτιμώμενης αξίας ενός εκατομμυρίου επτακοσίων έντεκα χιλιάδων διακοσίων ευρώ (1.711.200,00 €) συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. Κριτήριο κατακύρωσης τη πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει της τιμής (χαμηλότερη τιμή).